Ilyen ponthatárokat húztak tavaly a pszichológia képzéseken
Az idei év második legnépszerűbb képzésén, egy egyetem kivételével, 400 pont feletti határt húztak tavaly mindenhol.
Az idei év második legnépszerűbb képzésén, egy egyetem kivételével, 400 pont feletti határt húztak tavaly mindenhol.
Bármi lehetséges, mióta két évvel ezelőtt eltörölték a felsőoktatási felvételi eljárás minimumponthatárait - még az is, hogy kettes-hármas érettségivel egyetemre lehessen járni.
Alaposan fel kell készülniük a felvételire azoknak, akik például pszichológia, pénzügy vagy kommunikáció- és médiatudomány mesterképzésre készülnek.
Egy-két kivétellel szinte mindenhol 350 fölötti volt a ponthatár 2024-ben az idei egyetemi felvételi legnépszerűbb képzésein.
Időben el kell kezdeni a készülést.
A 2024-es felvételin is a legtöbben, 6801-en a gazdálkodási és menedzsment szakot jelölték meg első helyen. Mutatjuk, hogyan alakultak ezen a szakon a ponthatárok.
A zenésszel a budapesti ponthatárváró rendezvényen futottunk össze.
Az idei felvételin a pontok számításánál nagyobb szabadságot kaptak az egyetemek, de a rendszer maradt 500 pontos. Voltak is olyan diákok, akiknek sikerült elérniük a maximum ötszáz pontot.
Csecsemő- és kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, gyógypedagógusok. Idén 2500 olyan jelentkezőt vett fel az ELTE, akik remélhetőleg ezen szakok valamelyikén fognak diplomát szerezni a következő években.
Rendszerhiba miatt törlődött bizonyítvány, fel nem dolgozott érettségi tanúsítvány, ukrajnai középiskolai eredmények – csak néhány példa, amivel azok a felvételizők szembesültek, akiknek a felvételin nem jól számolták a pontjait, és emiatt nem vették fel őket egyetemre. Mindannyian jelezték az Oktatási Hivatalnak is a problémát még július 24-e előtt, de érdemi segítséget nem kaptak.
A korábbi évekhez hasonlóan a Corvinuson idén is rettenetesen magasak a ponthatárok.
Idén is kifejezetten magasak voltak a ponthatárok a pszichológia alapszakon, volt ahova 460 pont kellett a bejutáshoz.
Még nem késő elindulnotok, ha szeretnétek egy jót bulizni a ponthatárok kihirdetése után.
Mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak a Budapest Park belépésére a Pont Ott Partin.
Már csak néhány óra, és kiderül kit vettek fel egyetemre. Idén 120 990-en jelentkeztek valamelyik egyetem 2024 szeptemberben induló alap, osztatlan- vagy mesterképzésére.
Már csak pár óra és este 8 órakor kiderül, hogy kik kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat a 2024-es őszi félévben, azonban a hivatalos értesítőre még lehet több napot is várni kell.
Szerda este nyilvánosságra hozták a felsőoktatási felvételi ponthatárait, amiket a korábbi évekhez hasonlóan nálunk is megtalálhattok itt az Eduline-on. Az ELTE húzta a legmagasabb ponthatárt az osztatlan jogász szakon, a korábbi évekhez hasonlóan pedig a Corvinuson idén is rettenetesen magasak a ponthatárok.
Július 24-én jön a 2024-es felvételi ponthatárhúzása. Addig is mutatjuk, hogy milyen pontokkal kerülhettek be a felvételizők mérnökinformatikus szakra tavaly.
Július 24-én hozzák nyilvánosságra a 2024-es felsőoktatási felvételi ponthatárait. Mutatjuk, miket találtok majd a ponthatárhúzás napján az Eduline-on.
Mutatjuk, mikor derül ki, hogy kiket vettek fel az egyetemre.